Prirodni lekovi: Kako izbaciti kamen u bubregu?
Kamen u bubregu može uticati na bilo koji deo vašeg urinarnog trakta - od bubrega do bešike. Određeni prirodni lekovi mogu da pomognu u ovom slučaj...
Poznata ruska travarka napravila je program lečenja policističnih bubrega odabranim biljkama
Mnogi čitaoci žale nam se kako nigde nisu naišli na članak o lečenju policističnih bubrega. Nakon mnogobrojnih analiza i utvrđivanja toga s čim je povezano stvaranje ovakvih cista, poznata ruska travarka napravila je program lečenja ovog oboljenja
Moj sin (37 godina) ima policistične bubrege, što smo saznali kad je imao 20 godina. Kome god da smo se obratili za pomoć – dobili smo jedan te isti odgovor: „Ne lečite, samo pratite“. Sada je levi bubreg praktično sav u cistama. Molim vas, pomozite nam nekim savetom.
Gordana, Aranđelovac
Odgovara Lidija Nikolajevna Đakonova, farmaceut i travar, član Društva fitoterapeuta Sankt Peterburga
Sadržaj članka
Ciste (na bilo kom mestu u telu) stvaraju se kao rezultat zastoja određenih proseca u organizmu i češće se javljaju kod ljudi s viškom kilograma. Šta predlažem u tom slučaju? Pre svega preporučujem biljke koje poboljšavaju cirkulaciju krvi i limfe u organizmu, kako bi se uklonio uzrok pojave cista i makar zaustavio njihov rast. Takvih biljaka nema mnogo: kasna crnica (lat. Odontites vulgaris), zova, kurkuma, šafran.
Biljka crnica najviše je rasprostranjena na jugu Rusije i tamo se primenjuje samo u narodnoj medicini. Naročito je cene u Sibiru, gde se preporučuje u kompleksnom lečenju onkoloških oboljenja. Kašiku biljke prelijte s pola litra vode, kuvajte na tihoj vatri pet do sedam minuta, zatim ostavite da odstoji pet–deset minuta, pa procedite – dobićete dnevnu porciju leka. Biljku možete da koristite praktično bez pauze.
Efiksno poboljšavaju cirkulaciju krvi i normalizuju metaboličke procese cvetovi crne zove. U principu, zova se može koristiti u bilo kom vidu: i travnata (cela biljka) i crvena (najbolje bobice) i cvetovi crne zove, ali najbolja je crna zova, koja je i aktivno sredstvo protiv raka.
Druga grupa biljaka koje su neophodne u borbi s cistama jesu biljke koje čiste krv i uništavaju toksine i viruse. To su maslačak, detelina, crnjevac (lat. Prunella vulgaris), čičak. Ove biljke su vodeće i u lečenju tumora. Od čička se preporučuje hladan odvar. Kašiku usitnjenog korena čička prelijte šoljom ohlađene prokuvane vode i ostavite sat vremena. Hladan odvar popijte iz dva puta: pola čaše ujutru i pola čaše uveče, nezavisno od uzimanja hrane.
U kompleksno lečenje uključite biljke koje imaju izražen gorak ili oštar ukus, jer one odlično uništavaju toksine, tačnije – efikasno čiste krv. Od tih biljaka mogu preporučiti lincuru, pelin, aloju, koren divljeg šimšira, koren iđirota, kao i crveni i crni biber, koji su i začini i lekovite biljke. Možete koristiti i apotekarsku tinkturu pelina. Uzima se po 15–20 kapi tri puta dnevno pre jela u kratkim kurama: deset dana terapije + pauza od nedelju dana. Praktikujte dve-tri takve kure.
Za uklanjanje zastoja i poboljšanje cirkulacije na Istoku se primenjuju kurkuma i šafran. Kurkuma se može kupiti u obliku začina – to je žuti prah prijatnog mirisa koji se može dodati u bilo koju hranu, recimo – supe, kuvani pirinač, jela od mesa. Možete i piti čaj od kurkume: na šolju prokuvane vode stavite pola kašičice praha, u to možete dodati i đumbir – on je takođe „gorući“ začin, koji aktivira krvotok i limfotok.
U specijalizovanim prodavnicama šafran se takođe prodaje kao začin. On je prilično skup, ali je zdravlje svakako skuplje. Primenjujte ga na sledeći način: četvrtinu kašičice šafrana prelijte čašom vode ili mleka, ili čašom mešavine mleka i vode.
Osim toga, za uklanjanje zastoja potrebne su namirnice koje razređuju krv: beli i crni luk, crveni i crni biber – uvedite ove začine u svakodnevnu upotrebu.
Preporučujem biljke koje poboljšavaju mikrocirkulaciju krvi neposredno u bubrezima: zlatnica (lat. Solidago virgaurea), kokotac, ginko biloba, list crne ribizle i list borovnice. List pomenutog bobičastog voća može se skuvati i piti kao čaj.
Kašiku biljke kokotac prelijte šoljom proključale vode, ostavite da se ohladi, pa pijte u toku dana.
Jednu-dve kašike zlatnice prelijte s pola litra proključale vode i ostavite preko noći. Ujutru procedite i hladan odvar popijte u toku dana.
Neka vas ne čudi ovaj naslov, pošto je svaka cista neki vid tumora. Upravo zato potrebne su biljke koje imaju antitumorska svojstva: kukuta, obična boca, kopitnjak. Ove biljke sadrže alkaloide, koji pogubno deluju na ćelije raka. Preporučuje se da se za lečenje policističnih bubrega primenjuje jedna od ovih biljaka, a najbolje je naizmenično. Šemu lečenja kukutom više puta sam delila s čitateljima: 1-40-1 (počinje se od jedne kapi dnevno do 40 pa nazad). Sok ili 10-postotna tinktura obične boce uzima se triput na dan posle jela, po 10–30 kapi. Što se tiče kopitnjaka, pola kašičice sirovine zakuvajte u šolji proključale vode i uzimajte po dve kašike napitka tri puta dnevno. Čuvajte u frižideru najviše dva dana.
Osim nabrojanih grupa biljaka mogu da vam preporučim još neke koje ispoljavaju lekovito dejstvo u slučaju cista. Čekinjasta broćika (lat. Galium aparine) primenjuje se za lečenje raka i benignih tumora i cista. U određenoj meri broćika ima i diuretičko svojstvo kad govorimo o cistama u bubrezima.
Dugotrajna primena diuretičkih biljaka ne preporučuje se jer one slabe funkciju bubrega, ali je kratkotrajno uzimanje broćike prihvatljivo. Nakon dvonedeljne kure treba napraviti pauzu od nedelju dana. Čekinjasta broćika nije otrovna, kašiku-dve ove biljke prelijte s pola litra proključale vode i ostavite da odstoji oko 40 minuta. Popijte sve u toku dana. Još je bolje napraviti odvar u termosu i piti ga toplog.
Divizma ne dozvoljava ćelijama raka da se razmnožavaju, zato je neophodno uvrstiti je u kompleksno lečenje. Nisu otrovne one sa žutim cvetovima, dok otrovna biljka ima crne cvetove i ne sme se koristiti! Lekovita divizma priprema se kao i broćika: kašiku-dve cvetova i listova stavite na 500 ml vode – dobićete dovoljnu količinu za jedan dan.
Savetujem da divizmu uzimate na smenu s biljkama kao što su broć, kotrljan, lespedeza, hmelj, vodena bokvica, zvinčac, bedrenika, arnika, hajdučka trava. Sve one pripremaju se isto: jednu-dve kašike sirovine zakuvajte u pola litra proključale vode. Svaku biljku možete piti po mesec ili po nedelju dana – kako vam se više sviđa.
Mešavina protiv tumora M. Zdrenka smatra se univerzalnom u slučaju bilo koje vrste tumora i onkoloških oboljenja, gde pokazuje odlične rezultate.
U njen sastav ulaze: koren končare, iđirota, belog sleza, divljeg šimšira, valerijane, omana i peščarske perunike, rizom žutog lokvanja, belog lokvanja, koren gaveza i štavelja, plodovi kleke – po 20 g svake sirovine; zatim jednogodišnja slamnica, troskot, cvet hajdučke trave, biljka kornjačina trava, gorocvet, biljka ajuga laksman (lat. Phlomis pungens), kopriva, petoprst, cvet đurđevka, list nane, cvet vratića, list divljeg ruzmarina, srdačica, cvet kamilice, list žalfije, muskantna žalfija, cvet smilja, divlji pelin, trodelni dvozub, rastavić – po 7 g svake sirovine; bobice pasjeg drena (lat. Rhamnus cathartica) – 5 g; biljka proljevak – 3 g.
Kašiku mešavine prelijte s pola litra proključale vode, ostavite u termosu šest sati, zatim procedite i pijte tri puta dnevno po 150 ml 30–40 minuta pre jela.
! U ishrani češće upotrebljavajte kruške, dunje i šargarepu. Ove namirnice imaju antitumorsko dejstvo. Od dunje pravite kompot i džem, a kruške i šargarepu koristite u bilo kom obliku.
Treća grupa neophodnih trava za borbu s cistama jesu biljke koje jačaju imunitet: ženšen, eleuterokok, šisandra, rabarbara. Na Istoku se za jačanje imuniteta primenjuju gavez, solomonov pečat i astragalus. Stvar je u tome što se sva hronična oboljenja javljaju u pozadini oslabljenog imuniteta. Ukoliko želite da pojačate efekat, dugotrajno se lečite travama (godinu i više) bez pauze. Pritom menjajte lekovite biljke, onda ćete dobiti pozitivne rezultate. Želim vam uspešno lečenje!
Pročitajte još i ...Ovas leči upalu bubrega